Kontokorent & kreditka & KDY konsolidace?

30.11.2020

Jde o půjčku? Co je vlastně půjčka? Na co si dát pozor!


Kreditní karta je půjčka. Platíte penězi, které vám půjčuje banka. A musíte je vrátit. Kdo nevrací včas a neumí s kreditkou zacházet, ten platí. Kdo s kreditkou zachází chytře, může i ušetřit.

V první řadě nesmíte kreditní kartu používat jako debetní kartu. Nevybírejte s kreditní kartou z bankomatů, je to většinou za vysoký poplatek! Další poplatek spojený s kreditní kartou bývá poplatek za vedení úvěrového účtu, banky i ostatní společnosti, které kreditní karty nabízejí, ho často na počátku nepočítají, tak abyste např. ve druhém roce nebyli nemile překvapeni. A co úroky z půjčených peněz? Můžete platit kreditní kartou, tedy půjčovat si, a na úrocích nezaplatit ani korunu a to díky existenci tzv. „bezúročného období“.

Bezúročné období je období, kdy za půjčení peněz neplatíte žádný úrok. Bývá toto období různě dlouhé, většinou v rozmezí od 40 do 60 dní. Pozor, banka nebo úvěrová společnost tento úrok počítá, pouze vám ho nenaúčtuje, když splatíte včas!

Debetní kartu vám vystavuje k vašemu bankovnímu účtu vaše „domovská“ banka (ta banka, kde vám přichází a odchází většina plateb), aby jste mohli provádět běžné platební úhrady, nejde u této karty o půjčku neboť spotřebováváte své peníze ze svého bankovního účtu.KONSOLIDACE? Kdy je vhodné optimalizovat své půjčky?

Nevýhodné půjčky, pokud jich má klient víc, může tyto půjčky sloučit do jediné; tomu se říká konsolidace půjček. „Místo několika závazků si všechno jednoduše klient sjednotí do jedné měsíční splátky“. Konsolidace může být doprovázena i nižším úrokem za všechny konsolidované půjčky a prodloužením doby splácení.


Konzultace  v oblasti úvěry  – konsolidace: klik ZDE 🙂


Zdroj informací: Článek


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *