Dlouhodobá péče o nemocného člověka

25.9.2019

Péče je velmi náročná, jak finančně, tak emočně. Málokdo si dnes může dovolit profesionálního ošetřovatele, navíc ve specializovaných zařízeních není vždy dostatek místa, a tak skončí 3 ze 4 lidí v péči vlastních příbuzných.

ČR je na okraji propasti. Populace stárne, rodí se stále méně dětí, a přitom se lidé dožívají delšího věku. Navíc přibývá lidí, kteří jsou odkázáni na dlouhodobou péči. V ČR jich žije v současné době téměř 355 tisíc. Věděli jste například, že přibližně každý čtvrtý člověk se do 80 let stane závislým na péči druhých?

O příbuzného doma se v ČR stará přes 250 tisíc lidí. Péče o nemocného vyžaduje zásadní změnu životního stylu, zabere 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Pečující lidé se musí často vzdát svého zaměstnání :(. Na odpočinek jim nezbývá čas :(.


Zátěž pro peněženku i psychiku?! 

Řešením dané situace je například také pojištění:

Naštěstí existuje pojištění dlouhodobé péče, které odlehčí blízkým starosti s péčí a jejím financováním. Pojištění je určené přímo pro generaci od 45 do 80 let. Jeho hlavním úkolem je pomoci lidem zajistit se finančně tak, aby v případě dlouhodobé nemoci ve stáří měli prostředky například:


Konzultace: ZDE 🙂

Zdroj: článek


Comments

  1. Zuzana Behrová - 15.10.2021 at 12:42 - Odpovědět

    Dobrý den, 3 roky mám Dlouhodobou péči na matku 82let se 4.stupněm postižení. Je mi 58let a po psychické stránce už to nedávám.Pokud bych chtěla skončit a přihlásit se na Úřad práce, vztahuje se doba péče na podporu v nezaměstnanosti? Děkuji za odpověď.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *