DOVOLENÁ s pojištěním

23.5.2017

Létodovolenáveliká očekávání 🙂

Doufáme, že prožijeme něco výjimečného – „zážitek“ nebo naopak si přejeme pohodový – klidný pobyt v teple u moře, s partnerem či s rodinou?! … 🙂


Kladete si otázky spojené s cestovním pojištěním?

Zde odpovědi na některé důležité otázky (ze zdroje cestovního pojištění u Kooperativa):

Proč bych se měl pojišťovat, když v rámci EU mi platí zdravotní pojištění?
Tuzemské zdravotní pojištění se při cestách do EU vztahuje jen na ošetření ve zdravotnických zařízeních financovaných z veřejných zdrojů, a to za podmínek daných místním zdravotním systémem. Znamená to, že budete muset platit stejnou spoluúčast jako místní pojištěnci (ta bývá často velmi
vysoká), některá ošetření a léky se hradí plně (zejména stomatologické ošetření). Kromě toho z veřejného zdravotního pojištění není hrazen nezbytný lékařský převoz do vlasti. Další výhodou komerčního pojištění je,že asistenční služba zajišťuje další kroky např. zprostředkování finanční pomoci pojištěnému v případě odcizení, zničení či ztráty zavazadel, úhradu nákladů na nezbytně nutné telefonické hovory atd.
Budu muset se svým zdravotním pojištěním v zemích EU něco při ošetření připlácet?
V každém státě existuje odlišný systém spoluúčastí a platí, že ve většině zemí EU se na ošetření budete muset finančně podílet (např. Francie – 30 % u lékařského ošetření, Itálie až 100 % u léků, Dánsko – 100 % u ošetření zubů, až 100 % u léků, Rakousko – 10 EUR za den pobytu v nemocnici atd.). Podrobnosti o výši jednotlivých spoluúčastí zjistíte v Centru mezistátních úhrad (www.cmu.cz).
Prý se pojištění nevztahuje na oblastí vyhlášených jako nebezpečné. Jak zjistím, že na cestu do určité země nejsem pojištěn?
Důležitá doporučení na cesty a aktuální informace naleznete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí (www.mzv.cz) nebo zahraničních serverech jednotlivých zemí (např. www.fco.gov.uk). Cestujete-li do rizikové oblasti, řiďte se vždy aktuálními bezpečnostními informacemi!
Trpím chronickým onemocněním, vztahuje se na ně vaše pojištění léčebných výloh?
Pokud je Váš stav stabilizován, onemocnění není v tzv. progresi (na postupu), poskytuje Vám naše pojištění pojistnou ochranu i na léčebné výlohy spojené s léčením takového onemocnění, dojde-li k akutnímu zhoršení stavu nemoci (nevztahuje se na léky, které užíváte každodenně a o kterých před cestou víte, že je budete potřebovat). Musíte tedy spolu se svým lékařem posoudit, zda se jedná o stabilizovaný stav, kdy se nemoc dále nerozvíjí, nebo naopak, kdy je onemocnění ve fázi progresivní.
Co mám dělat, když lékař požaduje úhradu ošetření v hotovosti?
Nemáte-li dostatek finančních prostředků vždy kontaktujte asistenční službu, která zařídí vše potřebné. Někteří lékaři v zahraničí z různých důvodů vyžadují přímou platbu v hotovosti či kartou. Při placení vyžadujte příslušné doklady (účty), abychom Vám po návratu mohli výlohy proplatit.
Jak jsem pojištěn proti ztrátě nebo odcizení osobních věcí?
Obecně hradíme škodu na osobních věcech, byla-li způsobena živelní událostí, krádeží, dopravní nehodou či loupežným přepadením. Předmětem pojištění nejsou např. kreditní a platební karty, peníze, letenky, přepravní doklady atd.
Proplatíte mi hovor s asistenční službou?
Úvodní telefonát s asistenční službou lze maximálně zkrátit tím, že si sdělíte telefonní číslo pro zpětné zavolání. Asistenční společnost Vás bude zpětně kontaktovat. Telefonát s asistenční službou Vám na základě předloženého účtu proplatíme.
Uhradíte mi ošetření v zahraničí, i když se na asistenční službu neobrátím?
Náklady vynaložené v zahraničí za lékařské ošetření, za léky až do výše 3 000,-Kč, které si uhradíte sami Vám po návratu do České republiky proplatíme.

Pro sjednání cestovního pojištění mne neváhejte kontaktovat:
zde 🙂

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *